SS2 Polish translation

1 Guest is here.
6646f9dbc9543
voodoo47Quote
open strings.crf with 7zip (or similar).
6646f9dbc9624
LudogatorQuote
I would like to change some of those texts. How can I install fonts so I can see polish letters, and not some symbols in notepad or any other text editor?
6646f9dbc97b0
wandamQuote
Is the "old" translation may be "incompatible" with the new version of SS2Tool and new mods?
I copied folder "shock" to the hdd, installed SS2Tool 5.1 and mods from this thread: https://www.systemshock.org/index.php?wap2;topic=4447.0 So I'm ready to go, but I want to play with translation.


Are there any Poles? I have a question. There are at least two versions of Polish translation. Which version do you use while playing with the latest SS2Tool and new mods?
--------------------------------
Czy sa tu jacys Polacy? Mam pytanie. Istnieja co najmniej dwie wersje spolszczenia. Jakiej wersji uzywacie podczas grania z najnowszym SS2Tool i nowymi modami?
6646f9dbc98c9
SzynekQuote
(hope I can write in polish in this topic)

Spolszczenie działa z nową wersją, to znaczy nie przeszedłem całej gry, ale na MED/SCI wszystko wydaje się być w porządku.

Co do dwóch wersji spolszczenia to nie do końca wiem, co masz na myśli. Posiadam jakąś lokalizację (autorstwa niejakiego Dragon'a), którą wysłał mi kiedyś użytkownik polskiego forum Thief'a ale wydaje mi się że to to samo, co jest tutaj. Jedyna "inna" wersja jaką sobie przypominam to taka, w której zamiast polskich fontów były duże litery albo kwadraty.
6646f9dbc9b05
wandamQuote
Dzięki Ci za szybką wiadomość i zainteresowanie tematem.

Osobiście trafiłem na trzy spolszczenia, być może dwa z nich są identyczne (nie sprawdzałem dokładnie), mowa tu o wersji umieszczonej w tym temacie i innej która krąży po necie.

Natomiast trzecie spolszczenie zawiera takie info:

;Poniższy komentarz zawiera skrypt SFX

Path=C:\Sshock2
SavePath
Overwrite=1
Title=Instalacja SystemShock 2 Spolszczenie v1.1
Text
{

Niniejsze spolszczenie działa wyłącznie na wersji 2.3 gry System Shock 2, pudełkowa wersja to zazwyczaj 1.5 którą trzeba zaktualizować oficjalnym patchem.

Spolszczenie obejmuje wszystkie najistotniejsze teksty w grze, pominięte zostały elementy oczywiste takie jak menu gry, itp.

Spolszczenie jest kompatybilne z: SystemShock 2 Hi-Resolution Mod v1.0
}
License=Licencja SystemShock 2 Spolszczenie v1.1
{

Prawa autorskie zastrzeżone przez M.S. "StaVirus" (matstaw@wp.pl).

Autor zezwala na dowolne kopiowanie i użytkowane SystemShock 2 Spolszczenie v1.1 z wyłączeniem celów komercyjnych.

Autor nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia gry System Shock 2 bądź komputera na którym został zainstalowany.

Autor zezwala na aktualizowanie składników aplikacji i przez to podnoszenie wersji spolszczenia SystemShock 2 Spolszczenie.

}

Masz jakieś doświadczenia z tą wersją 1.1?
Pół roku temu kontaktowałem się z człowiekiem wymienionym w informacji powyżej (w kwestii kompatybilności z SS2Tool nowszymi, niż wymienione w informacji), ale odpisał mi, ze to nie on tworzył spolszczenie, a jego kolega z którym obecnie nie ma kontaktu, wiec nic się nie dowiedziałem.

Wiec generalnie mówiąc, które spolszczenie byś polecił?
Reply

Legal stuff

Privacy Policy & Terms of Service Contact